Vnitřní výplně dveřních křídel

 

Vnitřní výplň dveřních křídel interiérových dveří se SENDVIČOVOU KONSTRUKCÍ:

 

U většiny dveří se sendvičovou konstrukcí jsou na výběr dvě vnitřní výplně:

 

 

VOŠTINA
Ztužená papírová voština je běžně používaná stabilizační výplň mezi konstrukcí křídla a vlysem dveřního křídla. Je vytvořená ze speciálně tvrzeného papíru poskládaného do tvaru včelích pláství. Šestiboká struktura pláství zaručuje vysokou pevnost v tlaku při zachování nízké hmotnosti a tedy snadné manipulace. Výhodou dveří s touto vnitřní výplní je nízká cena, naopak nevýhodou je nižší zvuková izolace.

 

 

DTD – DŘEVOTŘÍSKOVÁ DUTINKA
Odlehčená (děrovaná) dřevotřísková deska vyhovuje běžnému provozu a zabezpečuje pevnost celé konstrukce dveřního křídla. Dveře s touto výplní jsou nepoměrně těžší a mají vyšší odolnost vůči průhybu a větší schopnost pohlcování zvuku.

 

 

 

Vnitřní výplň dveřních křídel interiérových dveří s RÁMOVOU KONSTRUKCÍ:

MDF
MDF je středně tvrdá dřevovláknitá deska. Tento materiál, který vzniká lisováním dřevních vláken, se používá při výrobě plných výplní, které se vsazují do rámu dveří s rámovou konstrukcí. MDF se vyznačuje pevnými hranami a homogenní strukturou.

 

 

 

Vnitřní výplň dveřních křídel SPECIÁLNÍCH DVEŘÍ:

 

PLNÁ DŘEVOTŘÍSKOVÁ DESKA
Plná dřevotřísková deska se vyznačuje vysokou odolností proti proražení. Dveře s touto výplní jsou velmi pevné a stabilní a mají vyšší hmotnost.

 

 

 

Výplň dveřních křídel MASIVNÍCH:

MASIV
Masiv je přírodní materiál s dlouhou životností. Pro výrobu masivních dveří se používají panely slepené z lamel z masivního dřeva, tzv. spárovky. Při výrobě se využívá vlastností moderních lepidel, která zajišťují vyšší pevnost ve spoji než má samotné dřevo.